Грип: Профілактичні заходи для шкіл та дитсадків
Обмежувальні та профілактичні заходи в режимі роботи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.
Для підвищення опірної здатності організму дітей забезпечити повноцінне і якісне харчування в закладах.
Рекомендувати призначення вітамінних препаратів дітям для підвищення захисних сил організму.
Посилити проведення санітарно-гігієнічних заходів та дотримання режимних моментів, а саме: - дотримуватись нормативів температурного режиму в закладах; - забезпечення перебування дітей на свіжому повітрі до 4 годин на день у відповідному одязі; - проводити вологе прибирання усіх приміщень двічі на день із застосуванням дозволених деззасобів; - провітрювання приміщень проводити не менш 3 разів на день протягом 8 - 10 хвилин при відсутності дітей; - дотримуватись правил особистої гігієни персоналом і дітьми - мати чисті руки, користуватись одноразовими, індивідуальними серветками або електрорушниками; - забезпечити дезинфекцію посуду та предметів особистого використання (рушники, носові хустинки і т. ін.); - проводити поточну дезинфекцію іграшок; - застосовувати опромінення стаціонарними або пересувними бактерицидними ультрафіолетовими лампами усіх групових приміщень.
У будинках дитини проводити щоденний огляд дітей з вимірюванням температури вранці та ввечері.
Здійснювати загальний ранковий огляд дітей в дитячих садках вихователями на період підвищеної захворюваності на грип та ГРВІ.
Не допускати хворих дітей, виявлених під час прийому, у коллектив.
Захворівших протягом дня розміщувати в ізоляторі до приходу батьків (в дитячих садках), госпіталізувати чи ізолювати в ізоляторах (у колективах інтернатного типу) чи відправляти додому /в загальноосвітніх закладах/.
Не допускати до роботи в дитячі установи персонал з ознаками ГРВІ.
Припинити допуск відвідувачів до дітей в установах інтернатного типу.
Обмежити /заборонити при перевищенні епідпорогу/ проведення масових дитячих заходів у закритих приміщеннях: дитячих ранків, кіносеансів, спортивних змагань, відвідин театру.
Заборонити в період карантину переведення із групи в групу та прийом дітей, які не були в контакті.
Зобов'язати персонал карантинних груп працювати в марлевих масках, які необхідно замінювати кожні 3-4 години.
Встановити щоденний медичний нагляд в карантинних групах шкіл-інтернатів з вимірюванням температури, оглядом носоглотки контактних по класу, спальні.
Державна санітарно-епідеміологічна служба Чернігівської області
|