За кілька років цій знайомій абревіатурі судилося стати невід’ємною складовою життя випускників та їх батьків, і, звичайно ж, освітян, причетних до справи.
Процес підготовки до тестування майже безперервний: вже 10 грудня добіг до кінця запис бажаючих взяти участь у пробному тестуванні, а з початком нового року стартував процес реєстрації учасників ЗНО—2011, котрий проходитиме по—новому. Про суть такого вдосконалення йшлося на прес—конференції минулої середи в управлінні освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації.
За повідомленням Українського центру оцінювання якості освіти, відтепер, а саме від 1 січня 2011 року, Чернігівська область буде відноситися до зони обслуговування Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (РЦОЯО), а не Харківського, як було раніше.
Як зазначив Вадим Караній, перший заступник директора Київського РЦОЯО, передбачається, що в ЗНО—2011 на Чернігівщині візьмуть участь орієнтовно 7000 осіб, з яких 4,5 тисячі випускників 2010—го та 2,5 тисячі випускників минулих років.
Нагадаємо, що пробне тестування відбудеться 2 та 9 квітня 2011 року. За підсумками реєстрації, в ньому спробують свої сили понад 2 тисячі учасників з Чернігівщини.
Не стояти в чергах, не шукати пункти реєстрації а також вільно розпоряджатись своїм часом дозволить новий порядок реєстрації учасників ЗНО. Кожен абітурієнт, щоб пройти тестування, зможе зареєструватися самостійно за допомогою Інтернету та пошти.
Тож тепер не потрібно вистоювати черги на пунктах реєстрації. Достатньо лише скачати з сайту Українського центру оцінювання якості освіти чи сайтів регіональних центрів (www.testportal.gov.ua, www.kievtest.org.ua) спеціальну програму та з її допомогою сформувати пакет документів і відправити його поштою до Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Міста Шалетт, 1 А,
м. Київ, 02192).
Доступ до програми реєстрації відкрито 1 січ—ня. Завершиться реєстрація 28 лютого о 24.00 (за штемпелем поштового відділення), тобто на місяць раніше, ніж це було в попередні роки.
Або як зазвичай
Якщо ж абітурієнт не може реєструватися у запропонований спосіб, то в нього зберігається можливість заповнити документи в пунктах реєстрації, що працюватимуть у місті та області. Від 4 січня 2011 року в області функціонують сім реєстраційних пунктів: у містах Чернігові, Ніжині, Прилуках та Корюківці. В обласному центрі такими пунктами стануть Чернігівський державний технологічний університет, Чернігівський державний інститут економіки і управління, Чернігівський національний державний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка та Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д. Ушинського.
Плюс російська мова
Саме ж незалежне оцінювання відбудеться від 2 до 24 червня 2011 року. А вже до 5 липня учасники ЗНО отримають свої результати.
Тепер абітурієнти матимуть можливість складати тести не з 11, як це було в попередні роки, а з 12 предметів. До вже звичних тестів з української мови та літератури (обов’язкових), математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології, однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська) додається ще російська мова. До речі, як бачимо, вона до іноземних не віднесена. Обрати можна не більше 5 предметів. Дещо зміниться і сама процедура. Так, у тестах з історії України, біології, географії вперше будуть використовуватись завдання, що передбачають коротку відповідь множинного вибору. На півгодини довше писатимуть ЗНО з історії України та географії — аж 150 хвилин. Зменшена кількість завдань з 51 до 46 в тестах з іноземної мови. А в тестах з деяких предметів проведено перерозподіл тестових завдань за змістовними лініями.
Вперше складати ЗНО абітурієнти зможуть не тільки державною мовою. Всі тести, окрім тестів з української, російської та іноземних мов, будуть перекладені російською, угорською, молдавською, польською, румунською та кримськотатарською мовами.
Інга ВІТКОВСЬКА
ДЯКУЄМО Володимиру Демченко з Холмів за наданий матеріал для сайту.