Головна » 2014 » Липень » 31 » Електрообігрів квартири, або чи міняти газ на електроенергію?
19:17 Електрообігрів квартири, або чи міняти газ на електроенергію? |
Електрообігрів квартири, або чи міняти газ на електроенергію?
.
Григорій Хрущ
За інформацією з уряду, для споживачів, які відмовляться від газового опалення і перейдуть на електричне, передбачать суттєві знижки. Чи можливо зробити це у нас в районі? З цим запитанням «Наше слово» звернулося до головного інженера Менського РЕМу Григорія Хруща.
Переходять, але небагато
– Можливо, і такі приклади вже є на Менщині, – повідомив Григорій Олександрович. – Але не масово і не так просто, як здається. Справа в тому, що наші вуличні мережі старі і розраховані на значно менше навантаження, ніж є зараз. Тому при кожному такому зверненні ми змушені застосовувати індивідуальний технічний підхід, враховувати і місце, де розташований об’єкт, і стан мереж, і багато інших чинників. При масовому зверненні у нас будуть дуже серйозні технічні проблеми, а поки що не відмовили нікому. Але в кожному випадку працюємо із замовником індивідуально.
А далі Григорій Олександрович розповів, що сьогодні перепон для того, щоб підключити до об’єкта споживача трьохфазний струм, встановити багатотарифний лічильник, немає – були б гроші у замовника. А вони немалі як для пересічного жителя Менщини. Тому, мабуть, і осель, що обігріваються електрикою, у нас у районі зовсім мало.
З чого починати?
Якщо все ж маєте гроші і бажання, то починати слід із розрахунку теплової потужності, яка необхідна для обігріву вашого будинку. Іншими словами – визначитись, який опалювальний котел «подужає» обігріти потрібні вам приміщення. Другий етап – визначення потужності електричної, що забезпечить нормальну роботу всіх електроприладів у вашій господі. Третій – збір необхідних документів, які замовник має подати в РЕМ, щоб той почав роботу на об’єкті.
Утім, уже на другому етапі Григорій Хрущ радить звертатися до працівників РЕМу – тут і кваліфіковану пораду нададуть, і розкажуть, які документи треба.
Гуртове – чортове?
Ті замовники, які живуть у багатоквартирних будинках, але мають індивідуальне опалення своїх квартир, також можуть з газу перейти на електрику. Але для цього їм, перш за все, потрібно провести реконструкцію внутрішніх електромереж свого будинку. Лише після цього так само, як і з власниками приватних будинків: той же індивідуальний підхід і пошук конкретних варіантів для конкретної квартири.
Що ж до тих жителів міста, чиї квартири підключені до централізованого опалення, то вони ледь не в ролі заручників.
– У центральній котельні міста серйозні теплові потужності і перевести її на електричні котли – дуже велика технічна проблема. Причина та ж сама: мережа будувалась давно і на такі навантаження не розрахована, – говорить Григорій Олександрович. – Починати доведеться не з котельні, а з реконструкції електролінії. Без цього не обійтися.
Щоб економити, треба мати гроші
Спеціалісти кажуть, що тим, хто захоче перейти з газового опалення на електричне, слід мати хоча б 20 тисяч гривень. Бо міняти доведеться не лише котел, а й труби, перехідники, купувати сучасні радіатори з терморегуляторами тощо. А ще ж – заплатити РЕМу за підвід потрібної потужності, після реконструкції опалення зробити хоча б невеликий косметичний ремонт у приміщеннях.
Для пересічного жителя нашого району це дорого. Тож доведеться економити традиційними методами: утеплювати вікна і двері, конфорку на плиті тримати запаленою лише тоді, коли там щось вариться, і, звичайно ж, звикати до помірних температур у кімнатах.
Як можна економити
http://nslovo.com Валентина Фещенко
|
Категорія: Право знати |
Переглядів: 946 |
Додав: VLAS-KOR
| Рейтинг: 0.0/0 |
|