ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ ! БЕЗПЕКА НА ПОЛЮВАННІ – ПЕРШ ЗА ВСЕ!
.
Згідно Закону України «Про мисливське господарство та полювання” право на полювання в межах визначених для цього мисливських угідь мають громадяни України, які досягли 18-річного віку, одержали в установленому порядку дозвіл на добування мисливських тварин та інші документи, що засвідчують право на полювання.
На полюваннях найчастіше вбиває людей ... незаряджена зброя, вірніше та, що вважалася незарядженою.
Головною умовою безпеки користування мисливською зброєю є чітке виконання правил поводження зі зброєю та сувора дисципліна під час полювання.
Забороняється:
- стрільба і знаходження із зарядженою зброєю в населених пунктах, а також поблизу них (ближче 200 метрів від жилих приміщень); - виїзд мисливців до місця полювання з несправною зброєю; - наставляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона не заряджена; - передавати іншим особам, за виключенням перевіряючих осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання, при цьому попередньо перевірити і розрядити її; - здійснювати стрілянину без потреби. При стрільбі кулями мисливець повинен бути дуже обережним, попередньо впевнитись, що поблизу, в напрямку пострілу немає людей і домашніх тварин. Особливої обережності мисливець повинен дотримуватись при стрільбі в заростях. Не можна стріляти "на шум”, по цілі, яку нечітко видно (під час туману, при сильному снігопаді, в сутінках, проти сонця та ін.), а також стріляти по птахам, що злітають нижче 3 м на відстані 10 м. Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому вигляді підвісити або покласти на надійну підпору. При стрільбі, у випадку осічки, мисливець не повинен відкривати рушницю протягом 7-8 секунд, так як порох може займатись повільно, і, як наслідок, може бути "затяжний постріл”, який при відкритій рушниці може привести до нещасного випадку. Після пострілу необхідно перевірити, чи не залишилось в каналах дула пижів, прокладок, частин розірваних гільз. Це вбереже рушницю від розриву дула, а мисливця і оточуючих його людей від можливого поранення. Під час стрільби з човна необхідно бути особливо обережним: - не можна стріляти з човна поверх голів людей, що знаходяться в ньому; - при зміні веслярів і стрільців вся зброя повинна бути попередньо розряджена і розкрита; - стріляти з човна веслярам категорично забороняється ; - при переїзді на човні зброя веслярів і мисливців повинна бути в чохлах, надійно покладена на дно човна. При колективному полюванні кожен мисливець повинен знати умови даного полювання. Категорично забороняється перед полюванням і під час полювання вживати спиртні напої! Мисливець в нетверезому стані – злочинець. Пам’ятайте! Життя – найцінніша річ. Тому не нехтуйте правилами техніки безпеки при поводженні з мисливською зброєю.
курси ЦО В.П. Ярошовець
|