. Сьома позачергова сесія міської ради, на яку зібралась переважна більшість з 26-ти обраних депутатів, відбулась швидко, з дружним затвердженням запропонованих проектів рішень. Зокрема, на посаді начальника Корюківської житлово-експлуатаційної контори закріпили Анатолія Селюка (Микола Полях став його заступником), проголосували за ряд інших важливих справ. Після сесії кореспондент звернувся із детальнішими запитаннями до міського голови Ратана Ахмедова.
Ще наприкінці сесії, під час виступів про різні потреби, депутат Анатолій Рачек запропонував придбати у комунальну власність міськради мікроавтобус. Бо досі при колективних, групових поїздках фахівців, депутатів, спортивних та інших команд – по населених пунктах об’єднаної громади та за її межі, доводиться користуватись шкільним автобусом, що не завжди доцільно. Справді, ділових поїздок почастішало. Ось і у міського голови останніми днями було кілька важливих візитів, між якими ледь вдалося викроїти хвилину для бліц-інтерв’ю.
– Є у нас проблеми й у пасажирських перевезеннях, – каже керівник громади, – хоча припинені регулярні рейси автобусів місцевого автотранспортного підприємства заміщаються приватними перевізниками. У багатьох селах нашої об’єднаної територіальної громади з’явилися прямі рейси на Чернігів…
– Ратане Ратановичу, а що ще значимого є у програмі соціально-економічного розвитку громади на цей рік, зміни до якої ухвалили депутати на цій сесії?
– Ми ухвалили техніко-юридичні зміни до програми, щоб можна було залучити державні кошти з фонду розвитку ОТГ. На нашу громаду цього року виділено 7 мільйонів гривень, з них 5 млн. спрямуємо на оновлення технічної бази комунального підприємства "Корюківкаводоканал”, придбаємо нові машини: трактор, екскаватор, причіп, автомобіль з піскорозкидачем і поворотним відвалом…
Збудуємо свердловину в Сядриному, до кінця року село буде з хорошою водою, на осінь проектуватиметься нова свердловина для міста, наступного року вона діятиме в центральній частині Корюківки, бо тут низький тиск води. Одна з усіх п’яти міських свердловин глибиною в чотириста метрів вийшла з ладу, тож потрібна ця заміна. У міському дитсадку "Веселка” замінюватимуть вікна і двері, а при четвертій школі буде збудовано багатофункціональний спортивний майданчик для волейболу, баскетболу і великого тенісу. Перша ж міська школа стане опорною, другою в області у статусі юридично оформленого такого закладу освіти. Хочу відзначити, що завдяки конструктивній співпраці з районною радою і райдержадміністрацією нам вдається не допустити прострочення з виплатами зарплат в бюджетних установах і закладах, які фінансуються спільно. І така співпраця є тільки у Корюківці, в інших районах чуємо про неприємні конфлікти… І ми єдиний райцентр (поміж подібних невеликих містечок) в області, де є гаряча вода у централізованій мережі в міжопалювальний період. Хоча на ремонт мережу доведеться відключити…
У селах грейдеруємо дороги, наприклад, в одному населеному пункті, аби засипати калюжу – завезли в неї двадцять самоскидів ґрунту! Сіл ми не забуваємо, в усіх будуть зміни життєвої інфраструктури. Проектуємо освітлення основних вулиць, а в Корюківці теж – в центральній частині старі лампи на стовпах замінимо на енергозберігаючі, яскравіші, щоб у темні пори основні магістралі стали безпечніші для руху пішоходів, велосипедистів, автомототранспорту. Замінені світильники перенесемо на окраїни. І на виконання програми "Безпечне місто” запроваджується також патрулювання вулиць, окрім поліцією, ще працівниками державної служби охорони. Відеоспостереження – теж елемент такої програми.
До Дня міста Корюківки, який святкуватимемо 29 липня, облаштуємо майданчик творчості у сквері напроти міськради, ще – дитячі майданчики від народного депутата Анатолія Євлахова у селах Наумівці та Сядриному, і в міському мікрорайоні Олексіївки. Ще два майданчики замовлено на осінь…
– Громадяни запитують і про облаштування міського пляжу, водойм…
– Те, що у силах міської ради, ми робимо. Розчищення ж центрального ставка земснарядом буде коштувати близько двох мільйонів гривень. А головна проблема при цьому – куди дівати піднятий мул? Нема навколо ставка – куди його складати! Тож повного чищення поки що не буде. Загалом за чистотою і порядком, благоустроєм ми слідкуємо. За весь минулий рік накладених штрафів було менше, ніж зараз за тижні! І поліція, і міськрада ставляться до порушників безжально. Караємо і за прокладання незаконної каналізації, і за вигул собак на пляжі та у парках, продаж алкоголю неповнолітнім, і за інші порушення.
Я максималіст, і хочеться зробити якомога більше для загального добробуту. А.Євлахов виділив кошти – придбали 25 вуличних квітників, встановлюємо їх у центральній частині міста. Прохання до громадян – берегти цю красу, не псувати, не красти (хоча хтось вже встиг зазіхнути на квіти)…
– Липень буде жарким місяцем, зважаючи на День міста та інші події?
– З 1 липня замість ЖЕКів мають бути управляючі компанії, згідно із законом. Нашим мешканцям багатоповерхівок варто створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, котрі стануть їхніми хазяїнами, бо від сторонньої компанії чи можна очікувати належного піклування? Тобто альтернативи ОСББ – нема. А замість нашого міського ЖЕК будуть окремі підприємства, одне займатиметься благоустроєм, друге – комунальним господарством.
Стосовно відзначення Дня міста, то це буде найкраще за останні роки свято! Проводитиметься також багато заходів до і після суботи 29 липня. Я шукав чогось такого, чого нема в інших, і вирішили організувати ще й "Гурок-фест”, на честь чисто корюківської страви з тушкованих огірків. Запрошені усі села району – брати участь і в цьому фестивалі народної кухні, і в усіх виступах.
А окремо корюківчан, усіх жителів нашої громади закликаю – не бути байдужими, брати активну участь у житті населених пунктів. І розуміти – все, що тут є, належить всім і кожному, тому берегти, цінувати, не шкодити, не псувати…