На території Меморіального комплексу «Пам’яті Герої Крут» зібралися вшанувати героїв першої російсько-української війни 1917-1918 рр. сивочолі ветерани, школярі та студенти, курсанти і ліцеїсти, учасники вже сучасної російсько-української війни, матері загиблих воїнів в АТО, військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України.
Також сюди прибули делегації зі Львова, Житомира й Сум, обласного центру та районів і міст Чернігівщини, представники політичних партій. У складі делегації НРУ приїхали Валерій Сарана і Сергій Черняков. Це рухівці, які у січні 1991 року взяли участь у встановленні першого пам’ятного знаку – березового хреста на честь загиблих українських учасників крутянського двобою.
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759474.1917588ee3f22ed012017_01_29_99_richnica_geroiv_krut_69.JPG)
Цікаво, що чимало сучасних фронтовиків-добровольців раніше були активними учасниками відзначення в Крутах захисників України часів Української революції 1917-1921 рр.
Було зачитано Звернення Президента України Петра Порошенка до Українського народу у зв’язку з Днем пам’яті Героїв Крут, покладено квіти до Монументу бою під Крутами.
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759490.4256588ee40267eb22017_01_29_99_richnica_geroiv_krut_24.JPG)
Вже стало традицією хвилиною мовчання вшанувати пам’ять всіх захисників України, а також названих поіменно: студентів і гімназистів, що потрапили у полон і були розстріляні російсько-більшовицькими загарбниками, а також сучасних молодих бійців, які пішли в армію добровольцями зі студентської лави і повторили у наш час подвиг Героїв Крут. Це солдат добровольчого батальйону «Айдар» Вадим Жеребило з Мени, гранатометник 13-го окремого мотопіхотного батальйону Володимир Близнюк з Чернігова та кулеметник батальйону «Київська Русь» Микола Дегтяр з Бобровиччини.
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759501.4158588ee40d658722017_01_29_99_richnica_geroiv_krut_31.JPG)
В пам’ять про загиблих за рідну землю заупокійну літію відправив Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української православної церкви Київського Патріархату Євстратій.
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759516.4519588ee41c6e56d2017_01_29_99_richnica_geroiv_krut_29.JPG)
Мітинг-реквієм розпочався з урочистого вручення ордену Богдана Хмельницького Третього ступеня начальнику зв’язку Третього окремого танкового батальйону старшому лейтенанту Сергію Фесенку, жителю м. Борзна Чернігівської області, який проходив військову службу в зоні АТО в місті Маріуполь, шахті Бутівка та м. Попасна. Його нагороджено за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов’язку, та з нагоди Дня Збройних Сил України.
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759557.2869588ee4454611c2017_01_29_99_richnica_geroiv_krut_46.JPG)
Олена Бєлєванцева, мати загиблого в зоні АТО студента з міста Чернігова Володимира Близнюка, прочитала свій авторський вірш «Зустріч».
Офіційна частина заходів на території Меморіального комплексу «Пам’яті Герої Крут» завершилася урочистим маршем підрозділу І-ої окремої танкової бригади і кращих курсантів Чернігівської Академії Державної пенітенціарної служби.
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759573.1368588ee455216b62017_01_29_99_richnica_geroiv_krut_66.JPG)
Перед Монументом патріотичну концертну програму відкрив Василь Нечепа, народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, кобзар-лірник.
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759580.7234588ee45cb0a182017_01_29_99_richnica_geroiv_krut_65.JPG)
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759539.3252588ee4334f69d16406514_1405963689466196_3193211930875283681_n.jpg)
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759587.9411588ee463e5c9e16265190_1320174291375524_7754225113488820318_n.jpg)
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759598.388588ee46e5ebd52017_01_29_99_richnica_geroiv_krut_18.JPG)
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759693.1644588ee4cd2824b16195619_1269862183090658_6902759919480921899_n.jpg)
![](http://val.ua/uploads/newsimages/1485759703.1828588ee4d72ca3316195886_1269861929757350_5959760146859083879_n.jpg)
Джерело http://val.ua/uk/92404.html Фото: з сайту ОДА і соцмереж