10-годинний робочий день призводить до передчасного старіння
Постійний 10-12 годинний робочий графік може привести до передчасного старіння.
Про це розповіла генеральний директор Українсько-Німецької клініки (УНК) Юлія Тріфонова.
"Є певний ККД розумової і фізичної діяльності. Якщо бізнесмен працюватиме впродовж 12 годин в непровітрюваному приміщенні, палитиме при цьому, то ККД його роботи буде значно нижче, ніж, якби він працював стандартні 7 або 8 годин в провітрюваному приміщенні, пив сік і чорний чай, до того ж правильно харчувався", - сказала Тріфонова.
Вона додала, що в Україні "склався стереотип про генія, який працює без зупинки і все у нього виходить, але так не буває".
"У всіх розвинених країнах робочий день закінчується близько 5-6 години вечора, і європейські або американські банкіри після закриття офісу не працюють до ранку удома в такому ж інтенсивному режимі. У них є багато всього, на що вони перемикають свою діяльність, щоб наступного дня з новими силами знову зайнятися улюбленою роботою. Можна займатися, спортом, читати книги, грати в шахи, врешті-решт - насолоджуватися сім'єю і своїми дітьми", - зазначила експерт.
Тріфонова додала, що напружений графік може привести до передчасного старіння і захворювань, пов'язаних з віком.
"Старіння починається з мозку. Коли відбуваються перші подібні зміни, організм чітко сигналізує про збої. Один з перших таких сигналів - це порушення сну, зниження уваги, дратівливість. Ми завжди запитуємо наших пацієнтів - як ви спите. І близько 90% чоловіків у віці від 30 і старше говорять, що сплять не дуже добре, а навіть якщо сплять, то не отримують відчуття відпочинку. Для лікаря це означає, що організм пацієнта працює в дисонансі з тим ритмом, який йому закладений природою ... Наслідки вікових хвороб, - це погіршення якості життя і скорочення її тривалості", - сказала Тріфонова.
Як відомо, вчені довели, що обмеження калорій продовжує життя, а літні люди, які дотримуються здорової дієти, можуть прожити довше.
РБК-Україна
|