Увага: операція "Новорічна ялинка"
Державна екологічна інспекція в Чернігівській області розпочала операцію "Новорічна ялинка", яка проводиться з метою недопущення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, притягнення до відповідальності винних осіб за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок.
Інспекцією підготовлено наказ "Про організацію та проведення операції "Новорічна ялинка" та "План спільних заходів ДЕІ в Чернігівській області, УМВС України в Чернігівській області, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства", КП "Чернігівоблагроліс" для попередження та усунення порушень природоохоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок в передноворічний період 2011 року.
Згідно з наказом, створено оперативні рейдові групи, до складу яких входять державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, представники органів внутрішніх справ, лісової охорони. Оперативні рейдові групи перевірятимуть автодороги, залізничні вокзали, охорону лісових насаджень, пункти реалізації, а також неорганізовані та стихійні місця продажу новорічних ялинок. Особлива увага приділятиметься проведенню заходів з охорони хвойних насаджень від самовільних рубок на територіях селекційних плантацій та ділянках особливо цінних та інтродукованих хвойних порід, а також лісових масивів, які межують з населеними пунктами, автодорогами, залізницями, особливо - на територіях природно-заповідного фонду.
Лісокористувачам області відпуск заготовлених ялинок дозволяється тільки за наявності на їх спилі (зрубі) або комлевому стесі відпускного (товарного) клейма з видачею супроводжуючих документів. Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок по території області є товарно-транспортна накладна встановленого зразка з відповідними відмітками відвантажувача, видана лісогосподарським підприємством.
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст.65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 грн. до 170 грн. і на посадових осіб від 119 грн. до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років і якщо ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП).
Розміри стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами: в межах населених пунктів за дерево діаметром: - до 6 см - 320 грн.; - 6,1-10 см - 460 грн.; - 10,1-14 см - 600 грн.; - 14,1-18 см - 740 грн.; - 18,1-22 см - 880 грн; за межами населених пунктів за дерево діаметром: - до 10 см - 173 грн; - 10,1 - 14 см - 305 грн; - 14,1 - 18 см - 783 грн; - 18,1 - 22 см - 1607 грн. Крім того, попереджаємо, що передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматись відповідними місцевими судами. У передноворічний період традиційно буде організовано виїзну торгівлю новорічними ялинками, гілками та композиціями, де ялинки можна буде придбати на законних підставах. Джерело: Держекоінспекція в Чернігівській області
|