Офіційні заходи із вшанування жертв Голодоморів у Мені: . розбрат замість єднання
.
Цьогоріч вшанування жертв Голодоморів та політичних репресій на обласному рівні проходило у Мені. Про меморіальні заходи розповідає місцевий громадський діяч Олексій МОРОЗ. Влада в черговий раз розділила церкву та суспільство на угодних та чужих. Традиційно проводили поминальну літургію в Мені завжди представники Київського патріархату. Московський патріархат сторонився участі в заходах, присвячених Голодомору. В цьому ж році влада вирішила відсторонити представників Київського патріархату, неофіційно попросивши під час приїзду губернатора не «висовувати носа», та запросила батюшок із Московського патріархату. Отож Київському Патріархат нічого не залишилось, як перенести молебень на пізніше. Тож літургії було дві. Одна з представниками влади за участі Московського патріархату в 9.45, а друга за участю патріотично налаштованого населення та священослужителів Київського патріархату в 15.00. Отже влада ніби визнала Голодомор, але по своєму, назвавши його «великим голодом». Знову ж робляться спроби загнати все українське в резервацію, зробивши їх "білими воронами”. Таким чином влада ще більше поглиблює протиріччя та розкол в суспільстві на релігійному та політичному ґрунті.
До приїзду гостей в Мені готувалися ретельно. Давно меняни не бачили такого генерального прибирання. Почали ще за тиждень. Бордюри побілили. В парку біля пам’ятного хреста жертв Голодомору листя повигрібали. За день до приїзду біля адміністрації навіть мерзлу траву стригли. А вечором вже потемки, там де повинні проходити гості, одна жінка вимітала поодинокі опалі листя. Найбільша радість від приїзду губернатора була в автомобілістів. На декількох вулицях вирівняли вибоїни в асфальті, через які водії роками били колеса своїх автомобілів.
У день заходів за півгодини до приїзду біля пам’ятника почали збиратися люди. В основному працівники бюджетних організацій, яких керівництво «запросило» прийти. Серед гостей був голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, літургію служив єпископ Чернігівський та Новгород-Сіверський Амвросій. На панахиду Київського патріархату людей прийшло небагато – декілька десятків, але вони прийшли не з примусу, а за покликом серця пом’янути невинно убієнних.
Джерело http://pivnich.info
|